Info

Yhteystiedot

Kajaanin Runoviikko
Sana ja Sävel
Koskikatu 2
87200 Kajaani

Taiteellinen johtaja
Taisto Reimaluoto

Tapahtumapäällikkö
Tuula Tikkanen
044 7100 922
tuula.tikkanen@kajaani.fi

Tiedottaja
Veikko Halmetoja
044 215 3005
runoviikko@gmail.com

Talkoolaisvastaava
Minna Kärki
044 421 4371
minna.karki@kajaani.fi

Valo- ja äänimestari
Teemu Ojalehto
044 4214 360
teemu.ojalehto@kajaani.fi

Tapahtuma-harjoittelija
Emma Mileva
044 7100 693
emma.mileva@kajaani.fi

Tapahtuma-assistentti
Sofia Piirainen
044 7100 900
sofia.piirainen@kajaani.fi

Kajaanin runoviikoilla tapahtuu, tule sinäkin!

Kaukametsän ravintolat

Ravintola Suvanto ja Karanka tarjoavat Runoviikon aikana lounasta päivittäin sekä paikallisia herkullisia kahviotuotteita. Ravintolassamme A-oikeudet.
Yli 10 henkilön ryhmistä ilmoitus vuorokautta ennen.
niina.kovalainen@kajaani.fi
puh. 044 7100 549 tai 044 4214 098

Tervetuloa!
FOXMAMSELLI RAVINTOLAPALVELUT

    

Opastus Suvannosta Karankaan

Ravintoloissamme ja terassilla A-oikeudet.

Yli 10 henkilön ryhmistä ilmoitus vuorokautta ennen.

Pidätämme oikeuden muutoksiin.

Lipunmyynti

Pohjolankatu 13, 87100 Kajaani

Lipunmyynti avoinna ma - pe klo 9 - 16.30

Poikkeavat aukioloajat löytyvät osoitteesta http://www.kajaani.fi/fi/palvelut/kajaani-info

puh. 08-6155 2555

kajaani.info@kajaani.fi
www.kajaani.fi/matkailu  

Lipunmyynti Runoviikolla

ke - pe                 5.-7.7. klo 9 - 18
la                          8.7. klo 10 - 14
su                         9.7. klo 12 - 15

lipunmyynti on Kaukametsän salin aulassa, Koskikatu 4 A

Lipunmyynti tilaisuuksiin tuntia ennen esitystä myös ovella.

Lippuja myyvät myös

Suomen muut Lippupisteen myyntipisteet,

Lippupisteen verkkokauppa osoitteessa www.lippu.fi ja R-kioskit

Varaukset: Lippupiste, puh. 0600 900 900 (1,98 € min+pvm)

Varatut liput on lunastettava Kajaani Infosta tai Lippupisteen toimipaikoista 10 päivän kuluessa varauksesta.